Sobota, 20 kwietnia 2024

Jesteś tutaj: Start / Przedmiot działalności

Przedmiot działalności

Przedmiotem działalności Przedszkola Miejskiego nr 15 "Bajka" w Kutnie jest działalność wychowawcza, dydaktyczna oraz opiekuńcza w zakresie wychowania przedszkolnego.

Wychowaniem przedszkolnym obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy  3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.

Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolengo w roku kalendarzowym, w krórym dziecko kończy 6 lat.

Przedszkole:

1. realizuje programy wychowania przedszkolnego uwzględniające podstawę programową wychowania przedszkolnego;
  2. zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie ustalonym przez organ prowadzący, nie krótszym niż 5 godzin dziennie;

Szczegółowe cele i zadania określa statut Przedszkola ( załącznik w zakladce Status prawny)

Szczegółową organizację pracy placówki w danym roku szkolnym określa arkusz organizacyjny przedszkola sporządzony przez dyrektora i zopiniowany przez Radę Pedagogiczną i zatwierdzony przez Organ Prowadzący.

Wytworzono:2020-01-14 13:06przez: